Випікати в печі (або в духовці — не менше 180 градусів до готовності). В кого не було можливості пекти печиво, то купляли його на ярмарках. На Сумщині та Полтавщині з давніх часів і в першій половині XX століття за два тижні до Різдва готували пряники для вечірників з домашніх інгредієнтів. На Полтавщині «миколайчики» робили великими — десь до 50 см (вершник, коник, панянка, ангел, фігурка Миколая, сердечко, півник, чобіток, ялинка тощо). Печиво було сухе, а завдяки меду могло довго зберігатися.
Не можна було сумувати на день Миколая – вважалося, що це призведе до сильних морозів. 19 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день допомоги бідним, а православні християни відзначають День святого Миколая Чудотворця. У народі цього святого ще називають Микола зимовий та Миколай Угодник. Прийшовши зі служби, окропляли будинок, госпбудівлі і худобу святою водою. Увечері відзначалися Миколаївські святки, з піснями, танцями, катанням з гірки на санках. Вони роздавали пряники, а неслухняним дітям — різки.
Він заснував один із перших монастирів спільного життя, який став прикладом для багатьох обителей. У монастирі день святого миколая 19 грудня велике значення приділяли молитві, праці та турботі про бідних і нужденних. Отже, про свято та його традиції ви вже знаєте все. Залишилось найголовніше – обрати подарунки для дітей. Тут все залежить від віку та характеру дитини, а також від розміру гаманця батьків. Пан Дмитро Степовик радить обов’язково дарувати дітям солодощі та фрукти.
Адже знали, що засватати їх можуть вже зовсім скоро – перед Різдвом. А в ніч на 19 грудня згоду на обробку персональних даних до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки. Найбільше радості свято святого Миколая дарує дітворі. Адже за давньою традицією батьки купують і ховають в будинку подарунки, які нібито святий Миколай приносить слухняним дітям.
У життєписі святого є багато фактів його чудодіянь. Ще будучи юнаком, він, вирушаючи на кораблі в Олександрію, воскресив загиблого моряка. Повертаючись, він повернув до життя вже іншого матроса. Відтоді мореплавці вважають Угодника своїм покровителем. За допомогою молитви до заступника вони неодноразово рятувалися під час шторму. День святого https://wizardsdev.com/news/it-yak-sposib-shitty-yak-stvorutu-websait-na-wordpress-novachkovi/ Миколая (як дата його смерті) відзначається в православній і греко-католицькій церкві 19 грудня, а в римо-католицькій — 6-го.
Після церковної служби 19 грудня влаштовується веселе свято, яке називали братчини. Всі частування купувалися у складчину і братчини були свого роду обрядом примирення ворогів і прощення всіх образ. Оскільки у цей час йде різдвяний піст, то основними стравами на Зимового Миколая були пироги з капустою і грибами. На столі обов’язково було пиво, яке варили з ячменю нового врожаю.
Люди завжди вірили, що досить тільки помолитися святому, як він все владнає. Історія стверджує, що Микола Угодник не був вигаданим персонажем, а являв собою саму реальну людину, що жила в кінці III початку IV століть. Виходець з грецької сім’ї, він все своє молоде життя присвятив служінню Богу і допомоги нужденним.